Тунель шокового заморожування часто використовується на виробництвах. Але для того, щоб продукція пройшла справді якісну обробку, необхідно використовувати надійне обладнання. Наша компанія пропонує такі послуги як проектування, модернізація, автоматизація різних морозильних установок. На все обладнання та послуги діє гарантія. Ми пропонуємо надійне обладнання та високу якість послуг.
Тунельна шокова заморозка
Для такого процесу, як тунельна шокова заморозка риби, морепродуктів, гамбургерів, пельменів та подібних продуктів, що мають невелику товщину, потрібні спеціальні камери тунельного типу. Такі камери зазвичай використовуються в технологічних процесах, де потрібна висока швидкість заморожування. Тунельна камера являє собою ізольований від тепла контур, яким продукція переміщається від входу до виходу, при цьому вона розташовується на візках або стелажах. Усередині цього контуру забезпечується рівномірний розподіл холодного повітря.
Переваги тунельного заморожування
Використання в тунельних апаратах саме шокової заморозки для таких продуктів, як риба, овочі, морепродукти та інші має ряд переваг. Тунельна заморозка дозволяє заморожувати продукти різного виду одночасно різних рівнях. Самі апарати прості у використанні та обслуговуванні, легко піддаються санітарно-гігієнічній обробці. Використання обладнання для надшвидкого заморожування також сприяє значній економії електроенергії. Установки, що їх пропонує наша компанія, оснащені сучасними технологіями, розробленими спеціально для цього типу обладнання. Конфігурація апаратів влаштована так, щоб забезпечити зручний доступ обслуговуючого персоналу до технологічних зон. У виробництві використовуються комплектуючі та запасні частини від провідних європейських виробників.
Тунель шокової заморозки для різних продуктів
Тунельний тип шокової заморозки використовується для багатьох продуктів:
- овочів;
- риби,
- морепродуктів;
- фруктів;
- напівфабрикатів та іншого.
Розглянемо процеси такого заморожування для різної продукції, чим вони відрізняються і які основні переваги використання такого способу збереження якостей продукції.
Шокове заморожування риби
Процедура заморожування риби необхідна тривалого збереження цього продукту. Причому насамперед збереження смакових властивостей. Зниження температури призводить до припинення всіх біологічних процесів, припинення розпаду білка та ліпідів. Утворення льоду починається з певних точок, які називають центрами кристалізації. Чим більше таких центрів, тим дрібніші кристали льоду, що сприяє збереженню структури рибних тканин. Цього можна досягти за допомогою інтенсивного відведення тепла, що означає швидкісне заморожування. У камерах шокової заморозки тунельного типу рибу, попередньо охолоджену до 0°C, укладають у форми шаром не товщі за 100 мм. Потім форми з продукцією переміщуються через тунель із холодним повітрям, яке циркулює з високою швидкістю. Процес заморожування триває від 2 до 4 годин.
Шокове заморожування м’яса
У разі заморожування м’яса зазвичай застосовується метод повітряного заморожування. Найбільш просунутим способом є шокове заморожування продуктів. Вона здійснюється в тунельних скороморозильних камерах із примусовим обдуванням. Для транспортування м’яса використовують спеціальні стелажі та візки, а також підвісні системи. Проте за більших обсягах виробництва ефективнішим виявляється використання скороморозильного устаткування з конвеєрами. Це дозволяє автоматизувати процес, скоротити кількість працівників та заощадити простір у виробничих приміщеннях.
Шокове заморожування пельменів
У разі виробництва пельменів для тривалого зберігання часто використовується метод шокової заморозки. Цей процес відбувається в спеціальних низькотемпературних камерах для заморожування продукції. Пельмені завантажують на піддони і заморожування триває близько години. Важливим аспектом цієї технології є продуктивність. Маленькі точки громадського харчування або невеликі цехи можуть використовувати установки з продуктивністю до 40 кг на годину. Великі підприємства можуть використовувати потужні скороморозильні камери, які дозволяють заморожувати сотні кілограмів пельменів на годину. Цей метод шокового заморожування також часто використовується для інших напівфабрикатів:
- вареники;
- хінкалі;
- манти;
- равіолі та багато інших.
Спосіб дозволяє зберегти всі первісні характеристики продуктів, забезпечує високі стандарти санітарії та гігієнічності, розширює асортимент продукції та збільшує термін зберігання.
Шокова заморозка напівфабрикатів
При заморожуванні напівфабрикатів важливо підібрати оптимальні режими охолодження кожного типу продукції. Великі та щільні вироби обробляються за нижчих температур, тоді як для продуктів меншого розміру застосовуються м’які або середні режими заморожування. До списку таких продуктів входить чимало найменувань. Це голубці, млинці, фарш, котлети, вареники, тефтелі та багато іншого.
Шокове заморожування овочів
У процесі шокової заморозки овочі зберігають всі свої якісні характеристики, включаючи текстуру, зовнішній вигляд, смак, аромат та важливі поживні речовини, які можуть зруйнуватись при використанні інших методів консервації. Перш ніж піддати овочі заморозці, їх ретельно миють, очищають від непотрібних частин, а великі найчастіше ріжуть на дрібніші шматочки. Сучасний і просунутий метод заморожування овочів включає використання флюїдизаційних апаратів. Овочі заморожуються в розсипному вигляді, що дозволяє запобігти їх склеюванню в процесі заморожування.
Шокове заморожування фруктів
Коли справа стосується фруктів, деякі сорти яблук і груш підлягають зимовому зберіганню без додаткової обробки. Однак безліч фруктів та ягід потребують консервації. Найкращим способом збереження їхньої свіжості є шокова заморозка. Багато фруктів і майже всі ягоди мають ніжну текстуру, тому заморожені плоди повинні залишатися цілими, не злипатися один з одним і не утворювати купки. Флюїдизаційні установки для шокового заморожування чудово справляються з цим завданням.