Надійний постачальник рішень для комерційного та промислового ХОЛОДУ

Замовити консультацію

Надійний постачальник рішень для комерційного та промислового ХОЛОДУ

Замовити консультацію

Сушарки для харчової промисловості

Сушіння – це теплофізичний і водночас технологічний процес, в якому враховуються показники тепла, вологи та масообміну, ці показники визначають необхідний час сушки та тип обладнання для сушіння овочів, фруктів, ягоди, м’яса та риби, з урахування технологічного процессу.

Обладнання для сушіння харчових продуктів

У процесі сушіння відбувається зміна показників тепла і вологи, та перетворюються біохімічні властивості продукту, що у свою чергу впливає на збереження поживних речовин і вітамінів. Тому сушильний процес не можна розглядати лише з позиції теплофізичних процесів, це ще й фізико-хімічний процес, що спирається на знання технології та біохімії.

Відповідно до типу продукту, його структури та показників інтенсивності вологообміну виділяють ряд способів сушіння. До них відносяться інфрачервона, мікрохвильова, конвекційна і конденсаційна (Дегідратори), сублімаційна, вакуумна та акустична сушка для харчової продукції.

Вакуумні сушарки

В вакуумній сушильній камері нагрівачами є електричні або рідинні елементи. Спеціальні насоси створюють вакуум усередині робочої камери, що витягує вологу. Тому процес може проводитися за невисокої температури. Заключним етапом є охолодження матеріалу, що обробляється.

У харчовій промисловості такі установки потрібні для сушіння сипких продуктів, овочів та фруктів, макаронних, хлібних та кондитерських виробів, а також для висушування рідин – молока, яєць та ін.

Ліофілізаційне сушіння (сублімація)

Сублімаційна камера сушіння застосовується до свіжозамороженої продукції, процес усунення вологи відбувається у вакуумному середовищі.

Перевага сублімаційного сушіння полягає в тому, що при використанні температури тиску нижче, ніж температура льоду, заморожений продукт можна перевести в газоподібний стан без рідкої фази. Таким чином, скорочуються етапи сушіння, що суттєво впливає на тривалість сушильного процесу. У сублімаційному сушінні важливий етап не сублімування, а заморожування, так як воно впливає на швидкість випаровування кристалів льоду і, відповідно, на якість обробки.

Акустична сушка

Акустична сушильна камера являє собою ультразвукову систему. Ультразвуковий вплив на продукт сприяє видаленню вологи на його поверхні, а її частина піддається рівномірному розподілу по капілярах.

Акустичні хвилі подають доти, доки відсоток вмісту вологи не досягне необхідної позначки. Важливо не пересушити продукт, інакше він втратить всі корисні властивості.

Метод акустичного сушіння застосовують по відношенню до зернових, овочевих, фруктових культур та іншої харчової промисловості.

Дегідрататорна сушка

Дегідрататор – це унікальне обладнання, призначене для сушіння м’яса, фруктів, овочів і т.д. За допомогою дегідратора з продуктів харчування видаляють вологу, а далі поміщають в морозильну камеру, щоб зберегти протягом тривалого періоду.

Ці сушарки поділяються на два типи – конвекційне сушіння (від +35С до +120С), та конденсаційне сушіння, яке на відміну від конвекційного сушіння проходить при температурі від +30С до +40С.

Інфрачервоне сушіння

Камери інфрачервоного сушіння знайшли широке застосування в обробці харчових продуктів. Її сутність полягає в тому, що під дією інфрачервоних променів молекули речовини приводяться в рух, що стає причиною нагрівання продукту.

Нагрівання відбувається більш ефективно, ніж за методом конвективного сушіння. Це зумовлено тим, що інфрачервоний промінь проникає на глибину від 6 до 12 міліметрів. Однак, незважаючи на це, випромінююча енергія проникає не на всю глибину шару продукту, але сприяє активному теплообміну вже на глибині 6-7 міліметрів, що прискорює сушіння.

Мікрохвильова сушка

це передова технологія, за допомогою якої можна здійснювати сушіння риби, м’яса, зерна, фруктів та овочів, а також лікарських трав.

Під час розігріву сировина втрачає початкову вологість, але це не відображається на швидкості та якості сушильного процесу. Сушіння продукту не сповільнюється, тому що показники теплопровідності не відіграють істотної ролі.

Найменша кількість часу витрачається на мікрохвильове сушіння грибів, фруктів, овочів, риби та м’яса. За мінімальних температур продукт отримує більш інтенсивну обробку, в результаті якої зберігаються всі корисні речовини.

Стрічкові сушарки

Зазвичай виконують у вигляді багатоярусного стрічкового транспортера, яким у камері, що діє при атмосферному тиску, безперервно переміщається продукт, поступово пересипаючись з верхньої стрічки на нижчу.

Ці сушарки компактніші, ніж камерні та тунельні, і відрізняються більшою інтенсивністю сушіння. Область застосування для сушіння овочів та фруктів, хлібних виробів, крохмалю, дрібних макаронних виробів.

Ціна від виробника

Гарні ціни за добру якість

12 місяців гарантії

Сервіс по Україні

Інженерінг

Реалізація проектів під ключ

Власне виробництво

Виконання нестандартних замовлень

Наші проекти

Компанія BMSERVICE займається проектуванням, постачанням та монтажем промислового та комерційного холодильного обладнання в Україні з 2009 року.

Domino’s Pizza

Проект холодопостачання для Domino’s Pizza Холодильне обладнання для виробничого комплексу «Domino’s Pizza» ✓ Поставка та монтаж холодильної сателітної станції Profroid (Франція)✓ Монтаж камер: низько- та середньотемпературних,...

FORNETTI

Проект холодопостачання для FORNETTI Холодильне обладнання для виробництва «Fornetti» ✓ Монтаж камери шокової заморозки ✓ Виготовлення та встановлення холодильної станції на базі гвинтових компресорів Bitzer ✓ Конденсатор та...

Ми пропонуємо повний спектр рішень для переробки та зберігання харчової продукції:

    Замовити консультацію
    1. Ваше ім'я

    2. Email

    3. Номер телефону