Штучний лід – винахід, який значно полегшив життя та відкрив безліч додаткових можливостей, якими активно користуються у кафе, барах, ресторанах, клубах, готелях та інших закладах громадського харчування та торгівлі. Лід також широко використовується в харчовій промисловості для охолодження продуктів при перевезенні і на промислових виробництвах з переробки харчових продуктів, найчастіше лід використовують у кондитерських, пекарнях, підприємствах з переробки м’яса, риби та рибопродуктів.
Що таке льодогенератор?
технічний прилад, який призначений для наморожування льоду, що використовується для оформлення вітрин, охолодження напоїв та продуктів харчування, підтримки їхньої певної температури та вирішення багатьох інших завдань. Основними складовими пристрої єхолодильний агрегат (компресор, конденсатор), випарники, система розподілу води.
Розмір, об’єм та потужність льодогенераторів дуже різноманітні, щоб покрити вимоги ринку: від невеликих вбудованих в холодильник побутових приладів до значних промислових агрегатів.
Принцип роботи льодогенератора
Льодогенератор може бути автономним або підключеним до трубопроводу. Певна кількість води подається на випарник, який охолоджує її.Під впливом низьких температур розпилена вода наморожується на спеціальній формі, з якою згодом зрізається або відокремлюється впливом гарячої пари. Готовий лід вирушає у накопичувач, оснащений надійною теплоізоляцією.Про завершення циклу охолодження та накопичення сигналізує індикатор.
Види льодогенераторів
- що підключаються до водопровідної та каналізаційної системи. Відрізняються автоматичною роботою та високою продуктивністю. Застосовуються у великих торгових точках, барах та ресторанах, де потрібна постійна наявність великої кількості льоду.
- що не вимагають підключення до водопровідної та каналізаційної системи.Настільні або побутові компактні прилади. Використовуються будинки, у невеликих закладах громадського харчування та виробництвах.
Особливості льодогенератора та сфери застосування
Кожен пристрій здатний виробляти лише один вид льоду. Існує множина варіантів форми льоду – лускатий, гранульований, пластинчастий, трубчастий, кубиковий, мікрокубиковий, блоковий, кусковий та інші.
Льодогенератор застосовується як для охолодження напоїв, так і для охолодження риби, морепродуктів, м’яса, напівфабрикатів, тіста, овочів, фруктів ягід та інших продуктів. Також деякі види льоду використовуються для викладення вітрини риби, морепродуктів та м’яса.
Способи охолодження льодогенератора
Повітряне охолодження – Обладнанню даного типу потрібно створення «повітряної подушки» – простір не менше 70 см від стіни, установка впритул до стіни неможлива. Ще однією особливістю є те, що вони не можуть працювати при температурі вище +30 ° C, а значить непридатні при сильній спеці.
Водяне охолодження – моделі таких пристроїв виробляють лід набагато швидше. Вони можуть встановлюватися впритул до стіни. Основною умовою їхньої роботи є безперебійна подача води. Такі пристрої повинні підключатися до водопроводу та каналізації, а при їх експлуатації слід контролювати тиск води в магістралі, який повинен становити 1-6 атм.
Чим вигідний льодогенератор
- економічний – застосування льоду дозволяє зменшити витрати електроенергії для охолодження продуктів;
- дозволяє організувати викладення вітрини для риби та морепродуктів не вдаючись до додаткових морозильних установок для підтримки необхідної температури;
- високі показники продуктивності льодогенератора – до восьми та більше тонн льоду на добу;
- простота обслуговування;
- автоматизація процесу виготовлення;
- можливість роботи на припливній воді чи власному резервуарі;
- можливість виробництва якісного льоду унікальної форми (лускатого, гранульованого, кубикового та ін.) та розмірів, зручних для вирішення цілого ряду завдань.
Забезпечення продуктивності роботи конструкції
Для ефективної та справної роботи льодогенератора необхідно подбати про такі дві важливі речі, як:
- правильний монтаж та налаштування. Бажано не встановлювати та не підключати техніку самостійно, якщо немає досвіду та відповідних знань. В даному випадку доцільніше буде скористатися нашими послугами з встановлення та підключення;
- місце розташування. Насамперед, це має бути чисте приміщення.
Залежно від того, чи можна підключити пристрій до водопроводу, вибирається і модель.
За якими параметрами обирають льодогенератори?
По типу різновиди льоду:
- кубиковий (половинний або повного розміру) для салат-барів, охолодження коктейлів, кави та прохолодних напоїв;
- лускатий – для компресів, коктейлів, викладок м’яса, морепродуктів, овочів, фруктів;
- гранульований – для десертів, газованих напоїв, алкоголю.
Також важливо врахувати інші параметри:
- продуктивність має на 10–20 % перевищувати щоденний оборот споживання льоду;
- наявність чи відсутність бункера для зберігання льоду. Нержавіюча сталь та теплоізолюючий матеріал – показники його якості та ефективності;
- наявність спускних отворів для видалення надлишків вологи та захисту льодових фракцій від злипання;
- очистка води. Для того, щоб не допустити появи неприємного запаху та відтінку льоду, у багатьох льодогенераторах передбачені фільтри. Це створює додатковий захист компресора та інших деталей від забруднень та мінеральних відкладень.
Наш сервіс
Ми готові запропонувати вам допомогу в розробці проекту по вбудованню льодогенератора на вашому підприємстві. Здійснимо якісну установку та налаштування обладнання. Також забезпечимо сервісне, гарантійне та післягарантійне обслуговування.
Щоб льодогенератор служив вам довго та надійно, потрібно стежити за його технічним станом.Профілактичнетехнічне обслуговування від BMSERVICE дозволяє на ранніх стадіях діагностувати зношування системи та можливі причини для збоїв у роботі.
Перевірка та регулювання параметрів системи підвищує термін експлуатації льодогенератора та забезпечує енергоефективну роботу холодильного агрегату.
Чищення конденсатора допомагає економити електроенергію, оскільки забруднення може призвести до збільшення споживання енергії до 10%.
Професійне регулювання кількості холодоагенту, що заправляється, є запорукою максимально ефективної та безпечної експлуатації льодогенератора.
Перевірка та контроль захисного обладнання забезпечує безперебійну роботу системи та своєчасний захист від несправностей.