До переваг використання холодоагенту Co2 можна віднести велику економію, адже витрати у процесі використання потужностей системи набагато нижчі, ніж при експлуатації класичної установки. До недоліків фахівці відносять високий тиск, але цей показник є нормальним для великої потужності і не несе небезпеки працівникам. Висока щільність газу визначає потужність, швидкість заморозки та можливість обробляти більше продукції за менший проміжок часу.
Надкритичний Co2
У сучасних системах охолодження можуть використовуватись різні холодоагенти. Виробники морозильних установок бачать перспективне використання Co2, оскільки природний компонент не такий шкідливий для навколишнього середовища, як класичні варіанти. У різних країнах існують нормативи та правила, що контролюють використання стандартних холодоагентів у зазначеній кількості. З кожним роком заборони на використання стають жорсткішими, тому потрібно застосовувати більш щадну альтернативу. Завдяки використанню діоксиду вуглецю транскритична Co2-система не завдає шкоди навколишньому середовищу та працює без шкоди екології. У сучасному обладнанні для охолодження та заморозки все частіше використовуються як холодильні агенти вода, аміак, в деякому обладнанні застосовується пропан бутан. Ці елементи не впливають на озонову кулю і застосовуються як еталонна одиниця для вимірювання рівня глобального потепління. Всі природні холодоагенти мають недоліки, що обмежує можливості їх застосування, але діоксид вуглецю в цьому плані найбільш безпечний і практичний. Деякі вчені вказують на недоліки цієї речовини як охолодну систему, адже Co2 при високій концентрації в атмосфері може впливати на глобальне потепління. Але з іншого боку, газ і так знаходиться у повітрі і в природному середовищі необхідний для життя різних біомів на планеті. Тому зараз транскритична Co2-система вважається однією з найбільш доступних та популярних для застосування у промисловій сфері.
Надкритичний Co2 – переваги застосування
Надкритичні Co2 установки, робота яких ґрунтується на використанні природних холодоагентів, зараз стають популярними та затребуваними. Для експлуатації такого обладнання у промислових масштабах є низка причин. До них відносяться:
- Безпека для довкілля. Система не негативно впливає на атмосферу і озоновий шар, не забруднює навколишнє середовище і не токсична.
- Підвищена енергоефективність, залежно від сезону.
- Ціна на монтаж конструкції нижча порівняно із вартістю комплекту на стандартних холодильних агентах. Це пов’язано із зменшенням діаметра трубопроводу та зниження ваги всієї несучої конструкції. Транскритичні холодильні системи монтуються набагато швидше, що полегшує процес проектування та експлуатації.
- Компактний формат установки уможливлює швидкий монтаж або модернізацію. Морозильний комплекс не займає багато місця і може бути встановлений однією лінії.
- Невеликий обсяг заправки дозволяє коригувати кількість продукції. Це практично для невеликих підприємств.
- Порівняння ціни на фреон і на діоксид вуглецю показало, що другий варіант набагато економніший.
- Існують можливості рекуперації теплових ресурсів системи. Надкритичний Co2 не лише охолоджує продукцію, а й задіяний у процесі зниження енерговитрат обладнання.
Надкритичний Co2 – прогресивна розробка
В обладнанні цього типу використовуються контури з низькими температурами, що зменшують витрати на експлуатацію порівняно зі стандартними контурами на фреоні. Завдяки сучасному інженерному рішенню з активацією паралельного компресора енергетична ефективність зростає від 4 до 6%. Встановлений ежектор впливає ефективність застосування системи в літній сезон, коли температура повітря значно збільшується, а тиск на контур середньої температури падає. Стандартний бустерний комплекс використовує набагато більше електрики, ніж ця установка. Показник економії залежить від потужності системи і може становити від 15 до 20% у різних типах установок із холодильним агентом Co2. Системне обладнання працює з елементами для утилізації підвищеного тепловиділення. Це допомагає зменшити ресурси на опалення. Крім цього, використання гліколю допомагає знизити очікуваний час відтавання морозильних форм та блоків від намерзлого льоду без застосування електричного обігріву. Час розморожування в системі становить до 5 хвилин, при цьому високий трансформаторний рівень потужності можна використовувати для інших технологічних пристроїв. Це робить транскритичну систему вигідною для експлуатації за невеликих обсягів продукції. Компанія BMSERVICE активно запроваджує розробку системного обладнання морозильного типу під ключ з урахуванням побажань замовника. Виробник реалізує якісне технічне обслуговування комплексів, що виготовляються, а також пропонує можливість створення необхідних елементів для систем кондиціювання та охолодження. Ми розробляємо прогресивне обладнання для якісного та швидкого заморожування продуктів із застосуванням інноваційних технологій. Завдяки цим розробкам з’явилася можливість економії у процесі заморожування продукції та підвищення технічних можливостей виробництва.