Промислові камери для сушіння
Камерна сушарка призначена для висушування в промислових масштабах різноманітних харчових продуктів, таких як: фрукти, ягоди, овочі, трави і зелень, риба та м’ясна нарізка.
Основними тепловими елементами є теплові насоси, завдяки чому досягається висока ефективність роботи агрегату.
Камеры для сушіння овочів, фруктів, ягоди, м’яса та риби
Область застосування промислових камер для сушіння:
- Сушіння харчових продуктів (ягоди, фрукти, овочі; м’ясо, птиця риба; гриби, горіхи; круп’яні та макаронні вироби; снеки, чіпси, слайси).
- В’ялення харчових продуктів (риба, м’ясо, плоди, фрукти).
- Випуск готових виробів та напівфабрикатів для харчової промисловості.
Конвекційне сушіння
Конвекційне сушіння – сушіння нагрітим повітрям сировини, розташованої на лотках, методом горизонтального обдування кожного лотка. Температура визначається на модулі керування від +35С до +120С і підтримується в камері протягом циклу сушіння.
Конвекційні камери мають регульований приплив повітря та відведення насиченого вологою повітря через витяжний вентилятор з регулюванням потужності на модулі керування. Усередині камери потоки рівномірно розподіляються на всі лотки незалежно від їхнього розташування. Конвекційний спосіб сушіння найпоширеніший і ефективніший. Може використовуватись для будь-якої сировини без порушення структури волокон, кольору, зовнішнього вигляду та збереження корисних елементів.
На модулі управління можна задавати температуру сушіння від +35С до +120С, а також керувати часом циклу сушіння і регулювати потужність витяжної та внутрішньої вентиляції, камери можливо модифікувати і додати – таймером відстрочення запуску, режимом циклічного сушіння, режимом охолодження після сушіння, режимом роботи витяжної вентиляції по датчику вологості.
Конденсаційне сушіння
У конденсаційному сушінні, на відміну від конвекційного, процес сушіння проходить при температурі від +30С до +40С . Камера може працювати у закритому циклі без примусового відведення води через вентиляцію. У такому разі насичене вологою повітря проходить через осушувач, де конденсується волога і відводиться через дренажний канал. Після осушувача повітря вже сухим надходить у тепловий блок і назад у камеру з подачею на кожен лоток. Для прискорення процесу сушіння при низьких температурах є примусова вентиляція, яку можна включати для швидкого відведення вологи з камери сушіння.
Конденсаційний метод сушіння в основному використовується за певних технологій, що вимагають дотримання низької температури при сушінні продукту, а конденсаційна установка допомагає більш ефективно виводити вологу з камери. На модулі керування сушильної камери можна встановлювати показники вологості, при яких включається блок осушувача, задавати температуру сушіння від +30С до +40С, час циклу сушіння, регулювати потужність витяжної та внутрішньої вентиляції.
Опис схеми роботи сушарки для овочів, фруктів, м’яса та риби
Через завантажувальні двері в камеру вкочують завантажувальні візки із продуктом, двері зачиняють та обирають режим роботи. При запуску установки включається тепловий насос, електронагрівач та вентилятори, які створюють потік повітря для обдування продукту та теплового насоса.
Електронагрівач призначений для прискорення нагрівання продукту у камері та виходу на заданий режим роботи. Після виходу на заданий режим електронагрівач вимикається.
Тепловий насос забезпечує перекачування теплової енергії у герметичній камері без викиду її в атмосферу. Завдяки цьому вдається досягти високої ефективності роботи установки. Також усередині промислової сушарки відбувається конденсація та відведення зібраної вологи. Це волога, витягнута з продукту в умовах низькотемпературного сушіння.